Zayıflamak İsteyenler İçin Alternatif Sporlar

Günümüzde birçok insan zayıflamanın yollarını ararken alternatif seçeneklerden de haberdar olmak istiyor. İşte, spor salonu dışında da kalori yakmanın yolları!

Diyet ve spor sürecinde motivasyonu korumak için sevebileceğiniz şeyleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu noktada özellikle salon sporlarından hoşlanmayanlar bazı alternatif sporları denemek isteyebilir.

Bisiklete Binmek

Çocukluğun en eğlenceli aktivitesi diyet süresince size yardımcı olacak bir spor aynı zamanda. Kol, karın, sırt, bacak ve kalça kaslarınızın hem çalışmasını hem de güçlenmesini sağlayacak. Kemik yapınıza da fayda sağlayacak olan bisiklet kan dolaşımı ve kalp sağlığınız için de ideal bir seçenek.

İp Atlamak

En fazla kaloriyi yakmanızı sağlayacak olan sporlardan biri de ip atlamak. Kol, karın ve bacak kaslarınızın çalışmasını sağlıyor ve yalnızca 10 dakika ip atlamak 1.6 km’yi 9.6 km/sa hızda koşmaya eşdeğer görülüyor.

Kürek Çekmek

Suyla aranız iyiyse keyifle “Zayıflamak için ne yapmalı” sorusunun bir diğer cevabı da kürek çekmek. Kürek çekerken bacak, kol ve karın kaslarınızın tümü çalışır. Bu da bir koşu bandının üzerinde olmaktan daha iyi hissettirebilir.

Zumba

Aynı zamanda bir dans olan Zumba da zayıflatan sporlar arasında. Hem çok eğlenip hem de kalori yakabilirsiniz. İçinde aerobik hareketlerinin yer aldığından figürleri ile çok keyifli bir şekilde vakit geçirerek kalori yakabilirsiniz.

CrossFit

Birçok kas grubunu aynı anda ve dengeli bir şekilde çalıştırarak vücudun güçlenmesini sağlayan bu spor biraz sert gelebilir. Ağırlık kaldırmaktan jimnastik hareketlerine kadar çok farklı bir teknikle ortaya çıkmış CrossFit ile yağ yakmak sizin için hiç sorun olmayacak.

Elbette motivasyonunuzun en önemli kaynaklarından biri de düzenli olarak kontrol edeceğiniz kilonuzun azaldığını görmek. Sadece kilonuzu değil, vücudunuzdaki yağ, kas ve kemik miktarını da size söyleyecek olan Medisana Vücut Analizli Baskül sayesinde doğru sonucu istediğiniz zaman alabilirsiniz. 2 yıl garantisi bulunan ürün temperli camı sayesinde dayanıklı olmakla birlikte 150 kg’a kadar ağırlık tartabilir. 10 kişiye kadar hafızaya alma özelliği sayesinde ailenizdeki diğer bireyler de kullanabilir. Vücut kitle endeksinizi hesaplayarak sizin için ulaşmanız gereken en sağlıklı hedefi belirler.

Medisana Vücut Analizli Baskül’ü yakından incelemek için hemen sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir