Yumuşak ve Parlak Saçlar İçin Pratik ve Etkili 6 Yöntem

Parlak ve yumuşak saçlar her kadının hayalidir.Pahalı saç bakım ürünleri ve kuaförlere vakit ayırmak ise özellikle çalışan bayanlar için son derece zor.Peki bunlara bir kaç basit yöntemle ulaşabileceğinizi söylesek.O halde gelin hep beraber evde basit yöntemlerle saç bakımı nasıl yapılır görelim….

1.Doğru şampuan ve saç kremi seçimi

Çoğu saç problemi bilinçsizce yapılan yanlış saç ürünü seçiminden kaynaklanır.Saç tipleri kuru,yağlı yada yıpranmış olarak gruplara ayrılsa da bir dermatolog görüşü almadan ürün seçmek yanlıştır.Saç tipinize uygun ürün seçimi saçlarınızı daha canlı ve parlak gösterecektir.

2.Doğal yağlar kullanın

Saçlarınızı yumuşatmak için doğal yağlardan yaralanabilirsiniz.Pahalı bakım serumları ve yağları yerine jojoba yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi saç bakımında sıkça kullanılan doğal yağlarla kırıkların önüne geçebilir ve saçlarınızı daha yumuşak ve parlak bir hale getirebilirsiniz.

3.Saçları her gün şampuanlamayın!

Bir çoğumuz için artık alışkanlık haline gelmiş olsa da saçlarımızı her gün şampuanlarla yıkamak bir süre sonra saçlarımızı yıpratacak.Her gün şampuan kullanmak yerine, saç kremi kullanmak saçlarınız için yeterli olacaktır.

4.Argan yağı mucizesi

Saçlarınızı asla yağlı göstermeyen ve saçlarınızda hiçbir şekilde ağırlık yapmayan ve ekstra parlaklık sağlayan Argan yağı mucizesini ,duştan sonra saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz veya Argan yağı içeren duş sonrası saç spreylerini saçlarınıza yumuşaklık kazandırması için tercih edebilirsiniz.

5.Saçlarınıza ısı uygularken dikkatli olun

Fön, maşa hatta saç kurutucu gibi saça ısı vererek şekillendiren yardımcılarınızı kullanırken dikkatli davranmanız gerekiyor. Örneğin saçı her gün düzleştirmek kırıklara yol açar ve yumuşak saçlara sahip olmanızı engeller. Duştan sonra saçlarınızı kuruturken, makineyi saçlarınıza en az 15-20 cm mesafede tutmanız daha hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

6.UV ışınlarından koruyucu ürünler

Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korunmak için SPF içerikli ürünler kullandığımız gibi saçlarımızı da korumaya almalıyız. UV filtresi içeren pratik saç şekillendiriciler saçlarınızı güneşin yıpratıcı etkisinden koruyacak ve kırılmaların önüne geçecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir