Yaz Aylarında Cilt Işıldatan Formüller

Yaz aylarında ki en büyük problem cildin kurumasıdır.Güneş ışınları,deniz ve havuzun etkisiyle cildimiz zamanla kurur ve hassaslaşır.Tatile çıkmadan önce cildin nem dengesini sağlamak,cildinin tatilde ve tatil dönüşünde daha sağlıklı ve parlak kalmasına neden olur.Yaz aylarında cildimizi nasıl koruyacağımızın püf noktalarını ise gelin beraber inceleyelim…

Cildin Soyulmaması İçin İlk Gün  50 faktör Koruyucu Krem

Tatil sonrasında cildin fazla soyulmaması için ilk gün SPF50 faktör bir koruyucu krem kullanman mutlaka gerekli.2 saatten fazla güneşte kalınacaksa kremi yenilemek önemlidir.

Duş Kısa Su Ilık Olsun

Yazın sıcak günlerinde her gün duş almak elbetteki kaçınılmaz.Ancak suda 5-10 dakikadan fazla zaman geçirmek cildimizin kurumasına sebep olacağından duşlar kısa süreli olmalıdır.Şampuan veya duş jeli kullanılması ise cilt için herhangi bir kuruluk teşkil etmez.

Cilt Tipine Uygun Nemlendirici Seçilmeli

Cilt tipiniz her ne olursa olsun nemlendirici kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.Yazın normalden daha fazla neme ihtiyaç duyan cildimiz doktorumuzun tavsiyesi ile de cilt tipimize uygun nemlendiriciyi seçip her gün cildimize uygulamalıyız.

Yaz Meyveleri Cildin Dostudur

Kusursuz bir cilde sahip olabilmek için yapılan bakım kadar tüketilen gıdalarında önemi unutulmamalıdır.Vücuda faydası olan vitamin ve minaralleri doğru şekilde tüketmeli aynı zamanda bunlara ek olarak doktor tavsiyesi ile alınacak olan A,C.E vitaminlerini kullanmak yaz döneminde cildin güzel ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Su En Önemli Nem Kaynağı

Yazın vücudumuz çok fazla su kaybettiğinden, cildin nemini geri kazanabilmek için günde muhakkak 2-3 lt. su tüketmemiz ,cildimiz için oldukça önemlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir