Diyet Yaparken Size Yardımcı Olacak Atıştırmalıklar

Diyet yapmak istikrar ve disiplin ister. Canının her istediğini yiyemediğin diyet zamanlarında işini kolaylaştıracak pratik atıştırmalıkları hemen öğrenmek ister misin?

Diyette olmak hala büyük bir çoğunluk için aç kalmaya eş değer görülse de öyle değil. Diyet yapmak ihtiyacından fazlasını yemediğin, sağlıklı bir beslenme biçimine adapte olabilmekle ilgili. Bu noktada diyet yaparken yenmemesi gerekenler kadar yiyebileceğin hem sağlıklı hem kalorisiz hem de lezzetli birçok yiyecek bulunuyor. Üstelik işe ya da okula giderken hiç zorluk çekmeden bile yanında götürebileceğin kadar da pratik!

  • Kuru Meyveler

(Kuru meyveler diyetlerde ara öğün olarak verilir ancak çok çeşitli kavun, muz vs.. gibi meyve kuruları şeker içerdiği için diyetlerde pek tavsiye edilmez. Burada bu çeşitlilikten bahsetmesek olur.

Kuru meyve ve çiğ kuru yemişleri tavsiye edebiliriz.)

Meyveleri zaten biliyoruz. Kuru meyveler de birçok kişinin diyet listesinde bile yer alabilir. Çünkü hem çok besleyici hem de lezzetli. Ayrıca, zaten bilinen çiğ kuruyemişlerle bazı kuru meyvelerin uyumu ara öğünlerin için yiyeceğin atıştırmalıkları daha lezzetli hale getirebilir. Hatta, bol lifli gevreklerle sabah kahvaltılarının aromasını bile zenginleştirebilirsin.

  • Yoğurt ve Kefir

Hazır olarak da bulabileceğin bu atıştırmalıklar oldukça pratik. İşe ya da okula giderken bile yolunun üstündeki bir marketten alabilirsin. Üstelik meyveli olanları da damak tadına daha hoş gelebilir. Kefir biraz uğraştırıcı olsa da meyveli yoğurdu dilediğin meyveleri katarak evinde de yapabilirsin.

  • Sağlıklı Cipsler

Eminiz, diyet yaparken nelere dikkat etmeli sorusunun bir cevabı da yağsız yiyecekler. O yüzden de cipsleri aklından silmiş olabilirsin ama buna gerek yok. Elmadan, kabakta ve hatta nohuttan bile cips yapabilme şansın var. Fırında ve yağsız olarak hazırlanan bu alternatif tariflerden yapabileceğin cipsler gün içinde atıştırmalık istediğinde elinin altında olacak.

  • Bitter Çikolata

Kan şekerini dengelemek için de sana yardımcı olacak olan bitter çikolatayı hem her yerde bulabilirsin hem de gittiğin her yerde yanında taşıyabilirsin. İstersen süte ekleyerek içilebilir kıvamda da tüketebilirsin. Yalnız kilo yapmıyor diye abartmamanı tavsiye ederiz. Her gün belli bir dozda ve kararında yemelisin.

Tüm bunlar beslenme alışkanlıklarını düzenlemekte sana yardımcı olurken diyet yapmak için gereken motivasyonu da sağlamalısın. Bunun da en büyük kaynağı ne kadar kilo verdiğini görmek olacaktır. FitMax Vücut Analiz Baskülü sana başından sonuna kadar bedenindeki değişimin bir grafiğini çizebiliyor.

Otomatik olarak açılıp kapanan baskül vücudundaki yağ, su, kas ve kemik oranını ayrı ayrı ölçümleyebiliyor. 10 kişi kapasiteli hafıza kaydında boy ve cinsiyet oranı da bulunuyor. 180 kg taşıma kapasitesi ve 100 gr hassasiyeti bulunuyor. Temperli cam sayesinde hem dayanıklı hem de estetik bir görünüme sahip olan FitMax Vücut Analiz Baskülü’nü incelemek için hemen sitemizi ziyaret edebilirsin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir