Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Baharla birlikte doğa uyandı, çiçekler açtı, cemreler düştü! Temizliğin de vaktidir artık. Titizliğinin dillere destan olması için en güçlü silahın olan elektrikli süpürgeler ve ev süpürme teknikleri konusundaki tavsiyelerimize kulak ver!

 

Tozları İyi Çekmeli

Bir elektrikli süpürgenin iyi bir emiş gücü olması yeterince iyi bir temizlik yapmanı sağlar. Böylece halıların diplerinde, köşelerde mobilyaların altında kalan alanlardaki tozları da temizleyebilirsin. Bunun için de süpürge alırken“Watt” ya da “AirWatt” ile ifade edilen emiş gücüne mutlaka dikkat etmelisin.

 

Ne Kadar Enerji Harcadığı Önemli

Ev süpürmenin püf noktalarından biri de temizliği kısa sürede bitirmek. Böylelikle hem daha az yorulmuş hem de daha az enerji harcamış olacaksın. Daha az enerji harcamanı sağlayan şeylerden biri de kullandığın elektrikli süpürgedir. Artık tüm elektrikli süpürgelerin üzerinde bulunan A, B, C, E, F, G harfleri sana süpürgenin harcadığı enerji en düşükten en yükseğe doğru gösteriyor. Ancak bir şeyi de aklında tutmalısın ki her zaman düşük enerji harcıyor olması daha iyi bir süpürge olduğu anlamına gelmez.

Az Ses Çıkarmalı

Birbirinden farklı elektrikli süpürge modelleri bulunuyor ve bunlar arasındaki kaliteli ayrımlardan biri de çıkardığı sese bağlı olarak yapılıyor. Temizlik uzun da sürse kısa da sürse çok fazla gürültü çıkaran bir makine ile evi süpürmek zor oluyor. Özellikle de evde bir bebek varsa onu uyandırmamak için temizliği ertelemek zorunda bile kalabilirsin. Ancak seçeceğin modelde ses seviyesine dikkat edersen bu sorunu başından çözersin.

Her Zeminde En İyi Sonucu Vermeli

Halılarda olduğu kadar sert zeminlerde de toz toplama performansının ne olduğu “Süpürgeseçerkenneleredikkatedilmeli” diye soranların aklında olmalı. Bu durum sadece emiş gücüyle alakalı da değil. Seçeceğin süpürgenin aparatları ve bulunduracağı farklı başlıklar her türlü zeminde temizlik yaparken işini kolaylaştırabilir.

Artık kendin için en iyi süpürgeyi seçebilirsin. Peki, onu nerede bulacaksın? Tabii ki Goldmaster’da! Elektrikli dik süpürge modellerinden Türkiye’nin ilk turbo başlık hediyeli halı ve sert zeminlerde yüksek performans sunan, 3 farklı kullanım avantajıyla Joker Elektrikli Dik Süpürge ve 3AAA performansıyla üstün temizleme performansı sunan, emiş gücü ve ses seviyesi ayarlanabilen Yıldız Elektrikli Süpürge senin için en iyi tercihler olabilir!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir