Badem Blender ile Neler Yapabileceğinizi Biliyor musunuz?

Mutfağındaki en büyük yardımcılarından biri olanblender ile neler yapılır? Senin için yazdık!

Çorbadan detokslara, pürelerden tatlılara kadar birçok tarifte malzemelerin hızlıca doğranmasını sağlayan, koyu kıvamlı hamurları çırpmakta yardımcı olan blenderları kullanmak herkes için çok pratik! Ancak, Badem Blender, bunlarla da sınırlı değil; kuşbaşı eti saniyeler içinde çiğköftelik kıvamda kıyacak kadar yüksek devirli olması sayesinde işlerini kolayca ve kısa zamanda yapmanı sağlayacak.

Peki, Badem Blender sana neler yapmanda yardımcı olacak? Senin için listeledik!

 

  • İçini Isıtacak Çorbalar

Özellikle süzme mercimek ve sebze çorbalarının vazgeçilmezi olan blenderları diğer çorbalar için de kullanabilirsin. Daha koyu kıvamlı olan çorbaların karıştırılması için sana çok yardımcı olacağına emin olabilirsin. Bunun yanında çorbanın üzerine ekleyeceğin maydanozun ya da içine katacağın soğanın incecik kıyılması da blender ile sadece saniyeler sürecek.

 

  • Kıymalı Tarifler

Etleri önceden kıydırmak zorunda değilsin. Badem Blender’ın yüksek devirli motoru sayesinde saniyeler içinde kuşbaşı etlerini çiğköftelik kıvamda bile kıyabilirsin. Bu sayede yemeklerine katacağın kıymayı da börek ya da poğaçaların için içliği de kolayca hazırlayabilirsin.

 

  • Lezzetli ve Sağlıklı İçecekler

Yaz ayları yaklaşırken dolapta hem ağzını tatlandıracak hem de içini ferahlatacak içecekler bulundurmak isteyebilirsin. Özellikle spor yapıyorsan ve yediklerine dikkat ediyorsan İşte, o sağlıklı ve lezzetli içecekleri hazırlaman için bir blender seti elinin altında olunca işin çok kolaylaşacak. Milkshakeleri, sorbeleri ya da smoothieleri tüm malzemeleri birbirine iyice karışacak şekilde hazırlamak yalnızca birkaç dakikanı alacak.

  • Tam Kıvamında Tatlılar

Puding ya da muhallebi gibi tatlıların kıvamını tutturmak zor. Üstüne bir de topaklanma olması tatlıların görünümünü bozabilir. Ama elinin altında blenderın olduğu sürece bu topaklanmalar senin için sorun olmayacak. Blenderdan geçirdiğin kremalar, muhallebiler ya da pudingler tam kıvamında olacak!

 

  • Koyu Kıvamlı Hamurlar

Evinin vazgeçilmez tatlısı kek ise eğer Badem Blender’ınmikser yerine çırpıcı aparatı sayesinde kolayca hazırlayabilirsin. Sana zaman kazandıracak olan Badem Blender sayesinde çat kapı gelen misafirlerin için bile ikramlık hazırlıklar yapman mümkün olacak.

 

  • Leziz Omletler

Krep, yapılması çok kolay olsa da kıvamını tutturması maharet isteyen bir tarif içeriyor. Unun topaklanması hem görüntüsü bozacağı hem de lezzetini etkileyeceği için iyice çırpılması şart oluyor. Badem Blender sayesinde krep hamurlarını tam kıvamını tutturacak şekilde çırpabilirsin. Ayrıca krebine daha çok lezzet katmak için kullanabileceğin çeşitli sebzeleri ya da meyveleri incecik kıyarak kahvaltılarına farklı lezzetler katabilirsin.

 

  • Yemeklere Lezzet Katan Soslar

Özellikle ceviz, fındık gibi kuruyemişlerle lezzeti artırılmış olan soslar için artık dövecekle uğraşmanıza hiç gerek yok. Cevizi ya da fındığı doğrayıcıdan geçir ve sosuna ekle. Ufalanması gereken hemen her malzeme için işini kolaylaştıracak olan doğrayıcı ile soslarını kolayca hazırlayabilirsin.

Eğer bir de blender seti tavsiyesi istiyorsan bunların hepsini Badem Blender Set ile yapabileceğini söyleyebiliriz. Ancak bu kadarla da kalmıyor. 28000 devir yapabilmesi sayesinde sadece 60 saniye içinde kuşbaşı eti çiğköftelik kıyma haline getirebilirsin. Paslanmaz çelikten olan blender şaftının yanı sıra mikser başlığının da olması sayesinde koyu kıvamlı hamurları yoğurabilirsin.

 

Kendin için en iyi blender setini almak istiyorsan birbirinden güzel renklere sahip Badem Blender’a mutlaka göz atmalısın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir