Saçlarının Güzel Görünmesi İçin Fön Çekerken Dikkat Etmen Gerekenler

Saçlarına şekil verirken zarar görmelerini istemiyorsan doğru bir şekilde fön çekmek nelere dikkat etmen gerektiğini mutlaka okumalısın.

Sabahları işe ya da okula giderken, arkadaşlarınla buluşacağın zaman saçlarının güzel görünmesi için yapabileceğin en basit şeylerden biri den fön çekmek. Ancak yüksek ısıda çalışan fön makinesi yanlış şekilde uyguladığında saçına hem çok zarar verebilir hem de istediğin sonucu alamayabilirsin. Bu yüzden fön çekerken dikkat edilmesi gerekenlere göz atsan iyi olur.

Saçların Sırılsıklam Olmamalı

Genellikle yapılan en büyük hata bu oluyor; ıslak saça fön çekmek. Saçların çok ıslakken yüksek derecede ısıya maruz kalması saçların için iyi değil. Yalnızca fön çekerken değil, saç kuruturken dikkat edilmesi gerekenlerden de biri bu. Önce havluyla saçlarının nemini almalı, sonra fön çekmelisin.

Buhardan Uzak Durmalısın

Banyodan çıktığında banyonun içi buharla dolu olacaktır. Eğer banyoyu hiç havalandırmayıp buharı dağıtmazsan fön çekerken saçlarının elektriklenmesine sebep olacaksındır. Bu da fön çektikten sonra hiç istemeyeceğin bir görüntünün oluşmasına neden olacak.

Bakım Her Zaman Şart

Saç bakımı olmadan güzel görünümlü saçlara ulaşman zor. En iyi saç kurutma makinesi bile tek başına yeterli olmayacaktır. Hem saçlarını yıkadıktan sonra hem de şekillendirdikten sonra kullanacağın ürünler saçlarının güzel bir görünüme ulaşmasına ve bunu korumana yardımcı olur.

Doğru Fırçaları Kullanmalısın

Her fırça ile her saça fön çekilmesi mümkün değildir. Kısacık saçların için çok kalın bir fırça kullanmaya kalkışırsan hiç iyi bir sonuç alamayabilirsin. Bu durum tam tersi için de geçerli. Bu yüzden saçının uzunluğu ve yoğunluğuna göre bir fırça seçmelisin.

Elbette tüm bunların yanı sıra iyi bir makineye de sahip olmalısın. Karayel Saç Kurutma Makinesi kusursuz bir şekilde fön çekmen için sana yardımcı olacak. 2400 W yüksek performanslı motoru sayesinde güçlü bir şekilde hava akımını sağlar. Ayrıca hacim difüzörü sayesinde hava akımını saçının her yerine eşit olarak yayar. Aşırı ısınma halinde kendini kapatan otomatik sigorta sistemi sayesinde güvenli kullanım sağlar. Katlanabilir tutma sapı ile çok az yer kaplar.

Karayel Saç Kurutma Makinesi’ne yakından bakmak istiyorsan sitemizi hemen ziyaret edebilirsin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir