Siyah Çayın Faydaları Nelerdir?

Her gün kahvaltıda, öğle saatlerinde ya da akşamları içtiğimiz siyah çayın sadece lezzetini biliyorsun. Peki, sağlığa ne kadar faydalı olduğunu biliyor musun?

Kahvaltıda, yemeklerden sonra, dost sohbetlerinde, komşu toplanmalarında, iş toplantılarında… Neredeyse her yerde ilk tercih edilen ve günde birkaç bardak içilen siyah çayın faydaları da azımsanacak kadar değil. Biz de milletçe tüketmeyi çok sevdiğimiz siyah çayın sağlığına ne kadar iyi geldiğini senin için yazdık!

Vücudu Arındırır

Antioksidan özelliği olan siyah çay, yanında yakmadan durulamayan tütün ürünlerinden vücudun arınmasına yardımcı oluyor. Tütün ve toksit kimyasalların DNA üzerindeki hasarını onarıcı bir bileşene sahip bulunuyor.

Vitamin ve Mineraller İçerir

Sağlığın için ihtiyacın olan bazı vitaminler ve mineraller siyah çayda bulunuyor. Sodyum ve Potasyum içeren siyah çayda A, D ve B12 vitaminleri de var. Özellikle D vitamini siyah çayın saça faydalarından biri olarak saç dökülmesiyle savaşmana yardımcı oluyor.

 

Kalbine Destek Olur

Bugüne kadar yapılan bazı araştırmalar günde 3 – 4 fincan çay içen kişilerin kalp krizi geçirme riskinin, siyah çay tüketmeyenlere göre daha az olduğunu ortaya koyuyor. Bunun dışında inme riski ve kötü kolestrol oluşumunda da engelleyici bir rol oynuyor.

Ağız Sağlığınıza Yardımcı Olur

İçinde buluna polifenoller sayesinde ağızdaki plak ve çürük oluşumunun önüne geçer. Bunun dışında ağız boşluğunda bulunan bakterilerin de çoğalmasını engeller.

Bunca faydası bulunan siyah çayı içmen için artık daha çok sebebin var. Gün içinde hem kendin hem de misafirlerin için hiç vakit kaybetmeden, pratik bir şekilde çay demlemek için de bir önerimiz var; Fulya Elektrikli Çay Makinesi 1,7 litre ısıtıcı haznesi ve 1,2 litre demliği ile kalabalık misafir günlerinde bile rahat edeceksin. Damlamayı engelleyen ağızlığı sayesinde çay tabaklarında, tepsinde ya da tezgahında çay lekesine de şahit olmayacaksın. Paslanmaz çelik çay filtresi sayesinde çayının tadı asla bozulmayacak ve sıcak tutma özelliği sayesinde de çayın asla soğumayacak.

Sen de Fulya Çay Makinesi’ne sahip olmak istiyorsan birbirinden güzel renklerinden birini seçmek için sitemizi hemen ziyaret et!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir