Saçını Kuruturken Dikkat Etmen Gereken 5 Kural!

Sen saçlarına daha iyi bak diye saç kuruturken dikkat edilmesi gerekenleri senin için listeledik!

Saçlarının yıpranmasını, güçsüzleşmesini istemiyorsan saçların için kullandığın bakım ürünleri ve şampuanlar kadar saçlarını nasıl kurutman gerektiğine de dikkat etmelisin. Çünkü saçlarını kuruturken yapacağın yanlışlar ile saçlarını yıpratman mümkün.

  • Saçını Çok Islakken Kurutma

Duştan çıkar çıkmaz saçlarını kurutmak hiç de iyi bir fikir değil. Saçların çok ıslakken kurutmaya başladığında saçlarının daha çok kırıldığını bilmelisin. Bu yüzden önce havlu ile biraz nemini almak, bekletmek ve sonrasında kurutmak saçların için çok daha sağlıklı bir yol.

 

  • Fırçaya Sarmak Yıpratır

Elindeki o fırçayı yavaşça bırak, lütfen! Saçlarına yoğun ısı uygularken bir de fırçaya sarmak saç tellerine zarar verir. Fırça kullanarak şekil vereceğin zamanlarda bunu yapmak uzun vadede kalıcı yıpranmalara sebep olur. Şekil verirken soğuk üfleme özelliği olan bir saç kurutma makinesi seçmen saçların için daha iyi olacaktır.

  • Yanlış Fırça Seçmek Daha Çabuk Yıpratır

Fön makinesi ile en iyi ikiliyi oluşturan o metal fırçalar… Onlardan hemen kurtul! Saçlarının daha fazla ısıya maruz kalmasına ve daha çok yıpranmasına sebep oluyorlar. Metal fırçalar yerine bambu saç fırçalarını  ya da kemik tarakları tercih etmelisin.

  • Çok Yüksek Isı İyi Gelmez

Saçını çok yüksek ısıda kuruttuğunda uçlarının kırılmasına, güçsüzleşmesine sebep olacağın gibi saç diplerinin de terlemesine sebep olabilirsin. İşte bu terleme yüzünden de saçların elektriklenerek istemediğin bir görüntüye kavuşabilir. Eğer saç kurutma makinesi modelleri arasından ısı ayarlı bir tane seçip saçlarını düşük ısıda kurutursan bu problemi de çözmüş olursun.

  • Ne Yönde Kuruttuğun Önemli

Saç kuruturken kabarmaması için ne yapmalı” diye soranlara da cevabımızı verelim; makineyi doğru yönde tutun. Eğer dipleri kurutuyorsanız yukarı doğru; uçları kurutuyorsanız da aşağı doğru tutun ki saçlarınız kabarmasın. Eğer saçların dalgalı ya da kıvırcık ise özellikle difüzörlü bir saç kurutma makinesi kullanarak kabarmanın önüne geçebilirsin.

Kendin için en iyi saç kurutma makinesini arıyorsan, seni onunla tanıştıralım! Soğutma fonksiyonlu, hava akışını eşit olarak yayabilen hacim  difüzörü bulunan Goldmaster 2400 Watt AC Motor Poyraz Saç Kurutma Makinesi!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir