Sabahları Zinde Uyanmak İçin 5 İpucu

Sabahları uyandığında yataktan çıkmak senin için de sorun oluyorsa zinde uyanman için sana birkaç tavsiyemiz var!

 

Erken kalkmak birçoğumuz için zor. Sabahları uyanır uyanmaz kahve makinesini çalıştırıp bir fincan kahve içmeden kendine gelemeyenlerdensen tavsiye edeceklerimiz yataktan dinç bir şekilde kalkman için sana yardımcı olabilir.

Önce İyi Bir Uyku

 Her şeyden önce dinlenmiş olarak uyanmak için iyi bir uyku çekmen gerekiyor. Uyumadan önce duş almak, hafif bir egzersiz yapmak, biraz kitap okumak belli bir rutin oluşturursan beynin uykuya hazırlık yapmaya başlayacak ve uykuya dalman kolaylaşacak. Bu da iyi bir uyku çekmek için sana yardımcı olacak.

Gün Işığından Faydalanın

Gün ışığının odaya girmesi daha zinde uyanmana yardımcı olacaktır. Yatmadan önce bütün perdeleri kapamak yerine güneş ışıklarının odayı doldurmasına izin verecek kadar açık bırakman uykudan uyanmanı kolaylaştırır. Filtre kahveni yudumlarken sabahın ilk ışıklarının tadını çıkarmanın da keyfini yaşayacak olman gününü ayrıca güzelleştirecek.

Su Yaşamın Kaynağı

Hem metabolizmanı hızlandırmak hem de ruhunun enerji dolması için filtre kahve makinesinden önce sürahiye uzanmanı tavsiye ederiz. Uyku sırasında vücudunun kaybettiği suyu geri almak bünyende olumlu bir etki yaratacaktır ve bunu hemen hissedeceksin.

Kahvaltısız Güne Başlanmaz

 

Sabahları bir miktar şeker tüketmek bünyene iyi gelir. Elbette, bu konudaki tercihin de sağlıklı besinlerden yana olabilir. Kuru meyveler ya da birkaç adet hurma bile sana ihtiyacın olan şekeri verir. O yüzden kahvaltıda şekeri unutmamak için kahve yapma makinesinin yanına küçük bir kavanoz ve içine de kahvaltına tat katacak bir şeyler koyabilirsin.

En İyi Kahve Makinesi Mutfağında mı?

Sabahları zinde uyandıktan sonra zinde kalmana yardımcı olacak bir tavsiyeyi de es geçemedik; Goldmaster’ın Zinde Filtre Kahve Makinesi ile seni kendine getirecek o lezzetli kahvelerini tam kıvamında yapabilirsin. Eğer sen de kahveni filtre kabı ve filtre değişimi gerektirmeden, zahmetsiz bir şekilde 3 dakikada kahve içmek istiyorsan hemen Zinde Filtre Kahve Makinesi’ne göz at!

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir