Türk Kahvesi Sevenlerin 5 Ortak Özelliği

Bol köpüklü kahveler uzun sohbetlerin olmazsa olmazı! Ancak, Türk kahvesini sevenlerin ortak özellikleri bununla da bitmiyor. “Aaa, aynen böyle!” diyeceğiniz ortak yönleri sizin için yazdık! =)

1)Hoşsohbettirler

 

Her zaman bir havadis, konuşulacak bir konu, arada da “mutlaka bilinmesi gereken” bir haber vardır. 😉 Bu kadar sohbet malzemesi olunca da Türk kahvesinin olmaması kabul edilemez.

2)İkramları Eksik Olmaz

 

Türk kahvesini ikramsız servis etmezler. Güllüsü, fıstıklısı, bitteri, sütlüsü…Lokumu da çikolatası da çeşit çeşittir. “Çat kapı gelen misafir” için ne kahvenin köpüğünü ne de ikramını eksik etmezler.

3)Kahvenin Tazesini, Fincanın Modasını Onlara Sorarlar

 

Sanmayın ki sadece bol köpüklü türk kahvesi ipuçları onlardan sorulur; fincanlardaki yeni trendlerin de takipçileridir. Vintage modellerden tutun da rengarenk, modern tasarımlara kadar birçok farklı model fincan takımı ellerinde mevcuttur. Artık sohbetine göre mi, kahvenin şekerine göre mi seçim yaparlar, bilinmez. Lakin hem gözünüze hitap eden sunum onlardadır hem de damak tadınıza uygun kahve…

4)Neyse Haliniz, Çıkar Falınız

 

Demişti dersiniz; onların dedikleri çıkar zira. Türk kahvesi yapmanın püf noktalarını bildikleri kadar fal bakmayı da bilirler. Size aşkını ilan edecek mi; o işe girecek misiniz; bu sene okulu bitiriyor musunuz, sorun söylesinler.

5)Misafir Ağırlamayı Pek Severler

 

Evlerinin kapısı ne zaman çalsa sevinirler. Ayaküstü iki laf etmeyi değil, uzun uzun sohbet etmeyi severler. Bu yüzden de evlerine davet etmekten hiç çekinmezler. Her zaman güler yüzlü ve içten karşılarlar. Siz giderken de laf olsun diye değil gerçekten “yine beklerler”.

Tanıdık geldi, değil mi? O zaman sen de Türk kahvesinin tiryakilerindensin. Kahvaltının ertesinde, dost sohbetlerinde kahveni içmeden yapamayanlardansın. Bize de işini kolaylaştırmak düşer. Goldmaster’ın Elektrikli cezve modelleri arasında bulunan Hünkar Elektrikli Cezve ile kahve keyfini taçlandır!

Ne de olsa bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır. =)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir