Cebinizi de Evinizi de Elektrik Kaçağı Tehlikesinden Koruyun

Elektrik uzun zamandır kullandığımız bir teknoloji olsa da hala bu konuda eksik olduğumuz taraflar var. Bazı bölgelerde daha sık yaşansa da aslında her yerde zaman zaman voltaj değişimleri karşımıza çıkıyor. Voltajdaki ani değişimler yüzünden pahalı elektronik aletler bozulabilir. Bu değişimler yüzünden elektronik aletlerin prizdeyken güvende değiller.

Akım Korumalı Priz Ne İşe Yarar?

Akım korumalı prizler voltajda yaşanan ani değişimlerin sonucunda televizyon, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinası gibi değerli elektroniklerin kısa devre yapmasını engelliyor. Akımı düzenleme görevi prizde olduğundan sen de rahatça televizyon keyfi yapabilir, buzdolabının voltaj yüzünden bozulacağından korkmadan rahatlıkla kullanabilirsin. Akım korumalı prizleri evinde değer verdiğin, bozulmasından korktuğun tüm elektronik eşyaların için kullanabilirsin.

Akım Korumalı Prizlerin Faydaları

Özellikle doların yükselişiyle artan elektronik alet fiyatları tüm insanların kesesini yoruyor. Bu nedenle mevcut ürünleri bozmadan, dikkatli bir şekilde kullanmak önemli hale geliyor. Akım korumalı prizler sayesinde elektronik aletine giden akım hep kontrol altında oluyor. Böylece psikolojik ve ekonomik olarak rahat bir halde olacaksın. Bu prizleri aynı zamanda çoklu priz olarak da kullanabilirsin. 4lü, 6lı seçenekler akım korumalı prizlerde de mevcut. Her prizde olduğu gibi çocukların bu prizlerle oynaması tehlikeli. İşte bu yüzden eğer evinde bir ufaklık varsa çocuk koruma kilidi olan akım korumalı prizleri seçmelisin.

Akım Korumalı Priz Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gereken 3 temel öğe bulunuyor. Malzeme kalitesi, joule değeri ve fiyat. Uzun ömürlü kullanım arayanlardansan malzeme kalitesi çok önemli. Yanmaya karşı dayanıklı bir malzemeden olması gerekiyor. Joule değeri ise ikinci dikkat etmen gereken şey. Joule değeri ne kadar yüksekse, prizin elektronik aletini akımdan koruma süresi de o kadar uzun demek. Fiyat ve marka ise bahsettiğimiz ilk iki özelliğin bulunuşuna göre şekilleniyor. Akım korumalı priz alırken ucuza kaçmamalısın.

Eğer sen de akım korumalı bir priz almaya karar verdiysen Golmaster’ın kaliteden ödün vermeden ürettiği, 5 yollu ve açma kapama anahtarı bulunan prizlerine hemen göz at!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir