Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek İçecek Tavsiyeleri

Kışın gelişiyle birlikte hapşırık, öksürük ve kırıklık hisleri de geldi. Soğuk havadan ve mikroplardan daha az etkilenmeni sağlayacak içecekler ile vitamin değerlerini yükseltebilirsin. Vitamin değeri yoğun olan meyve ve sebzelerle yapacağın karışımlar vücudunun daha dirençli olmasını sağlar. Sıcak içecekler ise içini ısıtarak soğuk havalarda vücut ısını korumana yardımcı olur. Peki nelerdir bu içecekler?

Çay

Bağışıklık sistemine iyi gelen içecekler arasında ilk sırada çay var çünkü biz ülkece çaya bayılırız. Çayını demlerken, demliğin içine karanfil, tarçın gibi baharatlar ekleyebilirsin. Böylece yeni tatlar denerken, bağışıklık sistemini de desteklemiş olursun.

Portakal Suyu

Yoğun bir C vitamini kaynağı olan portakalı suyunu taze taze sıkarak tüketebilirsin. Portakal suyuna bal ekleyerek gün boyu yorulmadan işlerini halletmenin tadını çıkar. Böylece mikroplarla girdiğin amansız mücadelede bir adım daha önde olacaksın!

Havuç-Portakal Suyu

“C vitamini tamam ama bana B vitamini de lazım” diyenlerdensen karışımına havucu da ekle ve bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminler vücudunda bulunsun. Havuç B vitamini açısından en yüksek değerlere sahip sebzelerden biri.

Nane Çayı

Suyu kaynatıp, naneyi demlediğinde burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı gibi semptomlara çok iyi geldiğini göreceksin. Antiviral özelliklere sahip içecekler arasında yer alan nane çayı da bağışıklığı güçlendiren içeceklerin içinde önemli bir yer tutuyor.

Zencefilli İçecekler

Zencefili, içeceklerinde kullanmak vücudunun virüslerle mücadelesinde güçlenmesini sağlar. Sıcak ballı bir içeceğe zencefil de ekleyerek boğaz ağrılarını dindirebilir, öksürüğünün kesilmesini sağlayabilirsin. Zencefilin mucizelerinden mutlaka yararlanmalısın.

Yeşil Çay

Sadece bağışıklık sistemini korumakla yetinmiyor, biraz da enerjiye ihtiyaç duyuyorsan antioksidan görevi de gören yeşil çay ile hem içini ısıtabilir hem de güne en enerjik şekilde başlayabilirsin. Kan dolaşımını hızlandıran ve sindirim sistemine de yardımcı olan yeşil çay sayesinde daha zinde hissedeceksin.

Kahve

Çok fazla tüketmediğin sürece zararı değil, faydası da bulunan kahvenin lezzet ve zindeliği bir arada sunuyor olmasına kimse karşı koyamıyor. Taptaze çekilmiş bir filtre kahveye hayır diyemeyenler arasındaysan kış içecekleri listesinin başına kahveyi de alabilirsin.

Tabii ki tüm bu içecekleri hazırlamak için evinde olması gereken bazı eşyalar var. Katı meyve sıkacağı, su ısıtıcısı,  çay makinesi, harika kahveler yapmak için bir kahve makine gibi… Tüm bunlara ve daha fazlasına Goldmaster kalitesiyle sahip olmak için sadece bir tık uzağında olan sitemizi ziyaret et!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir