Türk Kahveniz Nasıl Olsun?

Türk kahvesinin keyfinden de köpüğünden mahrum kalamayanlar için çeşit çeşit türk kahvesi tavsiyeleriyle akşam yemeklerinin ardından, öğle aralarında, dost sohbetlerinde ağzınız tatlanacak!

Türk kahvesi yapmanın püf noktaları senden soruluyorsa, tam bir müptelasıysan farklı tatları da mutlaka denemelisin. Her zaman damak tadını zenginleştirecek olan çeşit çeşit türk kahvesi pişirerek her akşam ayrı bir lezzeti deneyimleyebilirsin.

Antep Fıstığının Alamet-i Farikası Menengiç Kahvesi

Bunu biliyor muydun? Menengiç kahvesi antep fıstığı ağacının meyvelerinden yapılıyor. Türk kahvesinden farklı olarak toz değil, tanecikli bir yapısı olan kahveyi ister su istersen de süt ile pişirebilirsin. Sağlığa pek çok faydası da bulunan menengiç kahvesinin yapımının türk kahvesinden bir farkı da yok.

Bulması Güç Vazgeçmesi Daha Güç Dibek Kahvesi

Türk kahvesinden daha farklı öğütülen dibek kahvesinin kıvamı da daha yoğun oluyor. Adı da öğütülme biçiminden geliyor; dibek adı verilen, taş ya da tahtadan yapılma havanlarda öğütülüyor. Tadıyla kahve severlerin gönlünde taht kuran dibek kahvesini bulmak biraz zor olsa da hala satılıyor.

Hem Tatlı Hem Yumuşak Kervansaray Kahve

Bir elektrikli cezveye türk kahvesi için ne kadar malzeme koymanız gerekir ki? Aslında çok az, değil mi? Ancak Kervansaray Kahve’den bahsediyorsak göründüğü kadar az değil. Hem tatlı hem de yumuşak içime sahip olan bu kahvenin içinde kahve, çikolata, damla sakızı, keçiboynuzu, krema, menengiç kahvesi ve sahlep var. Adıyaman’a özgü olan bu kahve size bambaşka bir lezzet sunabilir.

Telvesi Ayrı Cilvesi Ayrı Cilveli Kahve

Pişirirken tıpkı Türk kahvesi gibi pişireceksin. Hiçbir farkı yok. Ancak pişirdikten sonra üstüne serpilecek olan iki kere öğütülmüş ya da kavrulmuş olan badem parçaları ve buna ek olarak iki farklı baharattan oluşan toz bir karışım ile Türk kahvesinden tamamen farklı bir tat bulacaksın. Manisa’nın nimetlerinden olan Cilveli kahvenin patenti bile var!

Birbirinden farklı kahveleri tadarken pişirmek için de HünkarElektrikli Cezve modellerinden birinin mutfağında olması işlerini kolaylaştıracak. Hepsi ayrı güzel olan renklerinden birini seçerek zahmetsizce pişirebilirsin. 304 kalite paslanmaz çelik olan modellerin 4 ila 5 fincan kapasitesi tek seferde daha fazla kahve pişirme imkanı sunuyor. Rahat kullanım sağlayan cezvelerin ergonomik tutma sapı sayesinde kahvelerini kolayca servis edebilirsin. Ayrıca 6 farklı renk seçeneğiyle evinde kullanacaksan mutfağına yakışacak rengi, hediye götüreceksen de sevdiği rengi rahatlıkla bulabilirsin.

HünkarElektirkliCezve’ni ve kahveni seçip misafirlerinin unutmayacağı bir kahve deneyimi sunabilirsin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir