Pürüzsüz Bacaklar ve Bakımlı Ayaklar İçin Ne Yapmalı?

Yaz ayında giydikerin ayak bakımı yapmanı ve bacaklarının sürekli pürüssüz olmasını zorunlu kılıyor. Bu konuda senin için bazı tavsiyelerimiz var!

Şortlar, bermudalar, etekler, sandaletler, terlikler… Yaz aylarında havaların ısınmasıyla beraber elbise dolabın da hafifliyor. Kışın sarıp sarmalayan ve biraz da saklayan giysilerin avantajını da terk ediyorsun. Bu da bakımlı olmayı zorunlu kılıyor. Biz de pürüzsüz bacaklar ve bakımlı ayaklar için neler yapabileceğin hakkında bazı tavsiyeler hazırladık.

 

Mini Eteklerini, Şortlarını Rahatça Giy

 

Elbette epilasyon bu işin başında geliyor. Sadece iyi bir epilasyon aleti de değil, aynı zamanda doğru bir uygulama da gerekiyor. Bunun için de yapman gerekenler oldukça basit aslında;

 

  • Her zaman tüylerini çıkış yönüne doğru almalısın. Ters yönde epilasyon yapmak batık oluşmasına ve bir süre sonra da bunların artmasına sebep olacaktır.
  • Eğer batık oluşumu varsa bunları çıkarmak için iğne ucuyla zorlamak ya da tırnaklarınızla sıkmak doğru olmayacaktır. Bu durum batığın çıkmasını sağlasa da aynı zamanda yara oluşumuna sebep olur ve bacaklarında iz kalabilir.
  • Daha çok yüzümüz ya da ellerimiz için dikkate alsak da aslında cildimizin tümüyle neme ihtiyacı var. Bu yüzden epilasyondan sonra kullanacağın bir nemlendirici bacaklarının daha güzel bir görünüme sahip olmasında yardımcı olacaktır.

Yalın Ayak Bile Gezsen Olur

 

Birçok insan ayaklarının güzel olmadığını düşünür ancak işin asıl sırrı bakım yapmaktan geçiyor. Ayaklarının bütün gün bedeninin ağırlığını taşıdığını düşünürsen ne kadar fazla bakıma ihtiyacı olduğunu da hemen fark edebilirsin aslında. Bu da çok zahmetli bir iş değil;

 

  • Manikür yaptığın gibi pedikürünü de düzenli bir şekilde yaparsan tırnak batmaları, tırnak kenarında kurumuş etler gibi sorunlardan kurtulabilirsin.
  • Ayak mantarı gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşmak canını sıkabilir. Bunlar senin için sorun olmasın istiyorsan ayaklarının bakımı kadar hijyenine de özen göstermelisin. Aynı titizliği giydiğin ayakkabıların için de göstermelisin.
  • Yazları güneşin olumsuz etkilerinden korumak için mutlaka ayaklarının üzerine güneş kremi sürmelisin. Ayakların üstündeki deri çok hassas olduğu için çok çabuk etkilenebilir.
  • Topuklarının da bakıma ihtiyacı olduğunu unutma. Bu yüzden ayak törpüsü kullanmanda fayda var. Çok sertleşen ve ölü derinin yoğun olduğu topuk bölgesini temizlemek de ayaklarını güzelleştirecek.

 

Tüm bunlar için ihtiyacın olanlar biraz vakit ayırmak ve doğru bir ürün seçmek. Linda Epilasyon aleti Türkiye’de bir ilk olarak epilasyon cihazının ayak törpülemesine de imkan sağlıyor. Çıkarılabilir başlığı ile ister pürüzsüz bacaklar için epilasyon yap, istersen de ayak bakımının önemli bir rutinini yerine getir. 12,5 mm ekstra uzun 18 cımbız ile kusursuz bir epilasyona olanak tanıyan Linda Epilasyon Aleti iki farklı hızda çalışabiliyor. Şarjlı olması sayesinde pratik bir kullanıma da sahip olan ürünü temizleme fırças ile kolayca temizleyebilirsin. Linda Epilasyon Aleti’nin iki farklı rengini de görmek için hemen sitemizi ziyaret et!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir