Alarmlı Saat Çaldığı Anda Sizi Kaldıracak 5 Yoga Hareketi

Sen de sabah uyanmakta zorlanıyor musun? Yataktan kalkmak sana da zor geliyorsa alarmlı saat çaldıktan hemen sonra vücudunu uyandırmak için yapabileceğin bu hareketlere göz at!

Masa Pozu

Yeni uyandın ve vücudunu uyandırmak için ilk adımı atman gerekiyor. Ellerini omzunun hizasında yere koy ve dizlerin 90° açıyla dururken kaval kemiklerin yere değsin. Bu pozisyonda nefes alıp verirken sırtını gerinen bir kedi gibi gerebildiğin kadar ger ve çeneni göğsüne yaklaştır. Bu pozisyonun etkisini hissetmek için kendine birkaç nefeslik zaman verdikten sonra sıradaki harekete geçebilirsin!

Çocuk Pozu

Yeni aldığın alarmlı masa saati çaldığında daha önce hiç bu kadar rahat uyanamamıştın. Şimdi masa pozu sayesinde uyanmaya  başlayan vücudunu çocuk pozu ile rahatlatma zamanı! Çocuk pozu, dizlerinin üstüne otururken alnını yere koyup ellerini ve kollarını vücudunun iki yanından uzattığın bir pozisyon. Bu pozisyonda vücudunu rahatlat ve nefeslerini derinleştir. Böylece omuzlarındaki kasları uyandırarak güne hazır hale geleceksin!

Dizleri Esnetme Pozu

Sırt üstü uzan ve dizlerini göğsüne doğru olabildiğince çek. Daha sonra dizlerini vücudunun sağ tarafına tüm ağırlıklarıyla bırak. Burada birkaç nefes kal. Hareketi yaparken göğsünün dönmemesine olabildiğince dikkat etmelisin. Bu poz sayesinde bacakların uyanırken omurgana da masaj yapmış olacaksın. Alarmlı radyolu dijital saat seni uyandırmaya yetmiyor olabilir ama bu pozlar işe yarayacak!

Tekne Pozu

Şimdi ise sırada vücudunu biraz zorlayacağın ve kaslarını önce kasıp sonra serbest bırakarak seni rahatlatacak olan bir poz var. Bacaklarını uzatarak otur ve hazır hissettiğinizde bacaklarını havaya kaldır. Vücudunun alması gereken şekil “V” harfine benziyor. Ensenin düz olması gerekiyor yani başını öne doğru uzatmadığından emin olmalısın. Ellerini ileriye doğru uzat ve burada bir-iki nefes kal. Bu hareket bedenini ve zihnini aynı anda rahatlatacak.

Derin Gevşeme

Hareketlerini yaptıktan sonra vücudunda uyandırdığın enerjiyi işe yarar hale getirmek ve faydasını hissetmek için iyice gevşemeyi asla atlama! Sırt üstü uzan ve vücudunu tüm ağırlığıyla yere bırak. Daha sonra burada yeteri kadar kaldıktan sonra parmaklarını hareket ettirmeye başlayarak vücudunu tekrar uyandır.

Uyanmak için alarmlı saat tavsiyesi istersen onu da düşündük; istersen Cock Alarmlı Saatlere ve Waker Alarmlı Saatlere bakabilirsin. Bluetooth ve radyo özellikleri sayesinde istersen güne güzel şarkılarla başlayabilirsin. Hatta gece uyumadan önce kitabını okurken biraz müzik hep başının ucunda olabilir.Kendi playlistinden şarkılar için hafıza kartı da bulunduğundan Yoga yaparken dinleyeceğin müzikleri seçip saatine yerleştirebilirsin.

Cock ve Waker Alarmlı Saatler sayesinde hem vaktinde uyanacaksın, hem de müziğini dinlerken yapacağın yoga hareketleriyle verimli bir gün senin olacak!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir