Ev İşleri Kolaylaşsın:Ütü Yapmanın Püf Noktaları

Ütü yapmak neredeyse tüm kadınlar için çok yorucu. Ancak püf noktalarını bilince o kadar da zor olmadığını göreceksin.

Ev işlerinin arasında en çok vakit alan şeylerin başında geliyor ütü yapmak. Özellikle de çamaşırlar birikmişse tüm gün boyunca bile ütü yaptığın günler olduğuna eminiz. Ancak senin için ütü yapmanın inceliklerini bir araya getirdik. Artık ne eskisi gibi uzun sürecek ne de o kadar zor olacak!

  • Biraz Nem İyidir

Çok kuruyan çamaşırlarda kırışıklar daha fazla yer edeceği için ütülemesi de daha zor olur. Oysa çamaşırlarını biraz nemliyken ütülersen kırışıkların ne kadar kolay açıldığını göreceksin. Ütünün buharıyla da birleşince işin daha da kolaylaşacak.

  • Giysilerinizin Kumaşı Parlamasın 

Giysilerinizi ütülerken kumaşların parlamasının önüne geçmek için yapmanız gereken çok basit; ütü bezini ıslatın ve elinizle sıkın. Bezi kumaşın üzerine koyun ve o şekilde ütüleyin. Ütü bezi kuruyana kadar bu işleme devam ederek kumaşların parlamasını engelleyebilirsiniz.

  • Buharın Gücünden Faydalanın

Genellikle “hangi ütüyü almalıyım” diye düşünen kadınlar için en önemli özelliklerden biri de buhar gücü. Haksız da değiller. Çünkü kırışıkları açmak için ütünün buhar gücünden bol bol faydalanmalısın. Aynı yerin defalarca üstünden geçmek yerine buhar ayarını artırmak ve daha çok kullanmak işini kolaylaştıracaktır.

  • Isıyı Doğru Ayarlayın

Giysiler birçok farklı kumaştan yapılabiliyor. Kumaş türlerine göre de ısı ayarı değişebiliyor. Örneğin, kaşe bir kumaştan yapılmış giysiye uygulayabileceğin ısı ile ipek kumaştan giysiler arasında çok fark var. Bu sebeple, ütüleyeceğin giysiye göre ısı ayarını değiştirmelisin. Benzer türdeki kumaşlarda yapılmış olan giysileri art arda sıralaman da işini kolaylaştırır.

 İşini kolaylaştıracak olan bir başka tüyomuz da ütü modelleri arasında iddialı oluşuyla sıyrılan Forza Buharlı Ütü! Ultra Kaygan nano seramik tabanı ile kumaşların üzerinde nasıl kaydığını anlamayacaksın. Damlama önleme sistemi ile giysilerinizin üzerine su damlamayacak. Kireçlenmeyi önleyen sisteminin yanı sıra güçlü buhar teknolojisi ile dikey ütü yapmanıza da imkan tanıyor. Ayrıca, kesintisiz olarak dakikada 210 gram şok buhar verebiliyor. Bu sayede zorlu kırışıklıkların bile kolayca üstesinden geleceksin. Kendi kendini temizleyerek seni bir zahmetten daha kurtaran Forza Buharlı Ütü yatay olarak 30 sn, dikey olarak 8 dakika bekledikten sonra otomatik olarak kapanarak güvenlikli bir kullanım da sağlıyor.

Forza Buharlı Ütü ile ütü yapmak eskisi gibi zor olmayacak!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir