Türkiye’de, Dünya’da 1 Nisan Şakaları

Süper Lig’den düşme kaldırıldı!

Yerel basında çıkan 1 Nisan şakaları hem güldürdü hem şaşırttı. Balıkesir’de sanal ortamdaki bir taraftar sitesi gece yarısından sonra, “Balıkesirspor’a büyük müjde, Süper Lig’de küme düşme kaldırıldı” başlıklı bir haber yayınladı. Haberde, “Ligde 18 puanla son sırada bulunan Balıkesirspor, Futbol Federasyonu’nun kararıyla kümede kalmayı garantiledi. Gelecek sezon lig 21 takımla oynanacak” ifadeleri yer aldı. Kısa süre içinde binlerce kişinin heyecanla okuduğu yazının son satırında şaka olduğu belirtildi.

Bakan Yıldız istifa etti

Kayseri’de yayımlanan Deniz Postası gazetesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın elektrik kesintisi nedeniyle özür dileyerek, istifa ettiğini yazdı. Gazetenin Genel Yayın Müdürü Azim Deniz “Haberimizin sonunda, tabii ki ‘bu haber 1 Nisan haberidir’ diye yazdık. Zira, gün boyu süren elektrik kesintisi nedeniyle emanet olarak aldığımız jeneratörle gazetemizi hazırlamak zorunda kaldık. Loş ışıktaki bu çalışma sırasında, başka ülkelerde bu tip durumlarda sorumlular hatta bakanlar görevlerinden istifa ediyor. Aklımıza bu geldi” dedi.

Zıplayarak alışveriş

Kökeninin 1564 Fransa’sına dayanan bu muzip günde dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılmış bazı ‘şaka’ haberleri derledik:

– İtalya’da bulunan dünyaca ünlü Piza Kulesi otele dönüştürülecek.

– Google, düzenlediği basın toplantısıyla geliştirdiği interaktif oyuncak pandayı görücüye çıkarttı. Sorulan sorulara cevap verebildiği belirtilen ürün ile ilgili olarak hazırlanan videoda “Panda 4, Panda 5, Panda 6” yazısıyla İphone’a gönderme yapıldı..

– Süpermarket zinciri Tesco müşterilerin üst raflara erişebilmesi için mağaza koridorlarını trambolin haline dönüştüreceklerini açıkladı.

– İngiltere, para birimi Sterlin’in üzerine Kraliçe II. Elizabeth’in yerine resmi düşünülen ünlüleri açıkladı. ‘Futbolcu David Beckham’in 20 Sterlin, aktris Helen Mirren’in ise 10 Sterlin’in yeni yüzü olması bekleniyor’ denildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir