Sömestr İçin En Keyifli 5 Tatil Önerisi

İlk ve orta öğretim öğrencilerinin okullarının geçtiğimiz hafta tatil olması,üniversite öğrencilerinin ise final dönemlerinin yavaş yavaş sona ermesi ile güzel bir sömestr tatilinin hayali şimdiden tüm öğrencileri ve velileri heyecanlandırdı.O halde gelin hep birlikte sömestr tatilde nereye gitsek? sorusunun cevabını hep birlikte öğrenelim…

1.Erciyes

Erciyes’te Türkiye’nin en uzun telesiyej hizmetlerinden biri bulunmaktadır.Özellikle profesyonel kayakçılar için uzun ve geniş keyifli pistlere sahip olan Erciyes’in,Kayseri’ye olan yakınlığından ötürü de mantının ve sucuk ekmeğin en lezzetlisini yeme şansımız olacak.

2.Palandöken

Türkiye’nin en yüksek şehri olan Erzurum ,bu özelliği ile yılın 6 ayı kayak için son derece uygun bir hale geliyor.Üstelik Gondollift’i sayesinde en yüksek tepesi olan Ejder Tepesi’nede rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

3.Bansko

Bulgaristan’da yer alan Bansko,kayak pistleri ve özellikle uygun fiyatlarıyla Avrupa’da ün salmış şehirlerden biri olarak listemize dahil oluyor.Her bütçeye uygun otellerin yer aldığı Bansko’da harika bir tatil geçirebilmeniz için yapmanız gereken tek şey giriş için Schengen vizesine sahip olmak.

4.Kartalkaya

Kayağın yanında birde Happy Hour isteyenlerdenseniz Kartalkaya tam size göre bir tatil mekanı.Pistlerinin kısa olması dışında,doğası,otelleri ve restoranlarıyla en çok tercih edilen tatil merkezi olarak listemizdeki yerini alıyor.

5.DavrazDavraz,Isparta’ya yaklaşık olarak 26 km yani ortalama 45 dakika uzaklıkta bulunuyor.Amatör ve profesyonel olarak 12 piste sahip olmasının  yanında doğayla baş başa bir tatil için en ideal tatil yerlerinden biri olarak  tercih edilebilir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir