İnsanlık dışı muamele!

İzmir’de bir kişi, köpeği minibüsün arkasına zincirleyerek sürükledi.
İzmir’de bir kişi Kangal çoban köpeğini, minibüsünün arkasına zincirleyip evine götürmek istedi. Zavallı köpek kanlar içinde kaldı.
Ancak minibüsün hızına yetişemeyen köpek, boynuna takılı zincirden dolayı asfalt üzerinde sürüklendiği için ayak tırnakları kanlar içerisinde kaldı.
Yaşananlara tanık olan avukat Mediha Lüle ise, otomobilini minibüsün önüne kırıp sürücüsünün durmasını sağladıktan sonra, yapılanın işkence olduğunu ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Güzelbahçe İlçesi’nde büyükbaş hayvan besiciliği de yapan çiftçi, onları koruması için arkadaşından dünyanın en zeki hayvanlarından olan Kangal cinsi çoban köpeği aldı. Ancak bu köpeği minibüse bindirmek yerine, evine götürmek için akıl almaz bir yöntem seçti. Kangal köpeğini, minibüsün arka tamponuna zinciriyle bağlayıp yola çıktı.
KANLAR İÇİNDE KALDI, SÜRÜKLEDİ, ALDIRIŞ ETMEDİ
Ancak üç kilometreden fazla minibüsün arkasından koşmak zorunda kalan Kangal, yorulunca zor anlar yaşadı. Sürücüsü minibüsü durdurmayınca köpek asfalt yolda zincirin ucunda sürüklenmeye başladı. Yaşananları minibüsün aynasından gören sürücü bu duruma aldırış etmedi. Köpeğin tırnakları asfalta sürtündüğü için patileri kanlar içinde kaldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir