Engelsiz çorba: Bir iyilik projesi

Gece 24.00’ten sonra bisikletleriyle evsizlere, mültecilere çorba dağıtanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu çorbada benim de tuzum olsun diyorsanız engelsizcorba.org sitesini ziyaret edin.

Gece yarısından sonra bisikletleriyle sokağa çıkıyor, sabahın ilk ışıklarına dek pedal çevirerek evsizlere, mültecilere çorba dağıtıyorlar. Caddelerde çorba dağıtımına çıkan ÇorbaAdam ve ÇorbaKadın’lar görürseniz, şaşırmayın. Çünkü hızla çoğalıyorlar.

Engelsiz Pedal Derneği, toplumu ilgilendiren konulara engellilerin de müdahil olmasını, değişim ve dönüşümde onların da “tuzunun bulunmasını” sağlamak amacıyla “EngelsizÇorba” projesini başlattı. Engelli, engelsiz hep birlikte tüm bir gece boyunca ihtiyacı olanlara çorba dağıtarak çok önemli bir adım atıyorlar.

Bu çorbada benim de tuzum bulunsun diyorsanız engelsizcorba.org sitesine girin. Çorba yapabilir, çorba dağıtabilir, ekipman sağlayabilir ya da bisiklet tasarlayabilirsiniz. Belki de sizin aklınızda çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde çorba dağıtmanın mümkün olduğu yeni fikirler vardır. Paylaşın. Bu çorbanın sizin tuzunuza da ihtiyacı var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir