Cilt Tipi ve Rengine Göre Allık Seçimi

Cildin sağlıklı ve ışıl ışıl görünmesi için allık kadınların vazgeçilmezleri arasındadır.Sahne makyajından tutunda,günlük hayatta yapılan makyaja kadar bir çok alanda allık ,yüzümüze aynı zamanda boyut kazandırmak amacıyla da kullanılabilir.

Herkesin cildine en uygun allık rengi spor sonrası yanaklarınızda oluşan pembelik veya kırmızılıktır.Yada daha basit bir yolda seçim yapmak istersenizde yanağınızdan ufak bir makas alma hareketi yaparak da oluşan pembeliği baz alarak seçim yapabilsiniz.

TEN RENGİNE GÖRE ALLIK SEÇİMİ

Beyaz tenliyseniz cildinizi soluk gösterecek turuncu yada açık pembe allıklardan uzak durunuz.Onun yerine daha sıcak alt tonlu pembe allıkları seçiniz.Açık tenliyseniz,cildinizin alt tonuna göre sıcak veya soğuk tonda pembe allıkları seçebilirsiniz.Buğday tenliyseniz,kahve alt tonlu pembe allıkları tercih edebilirsiniz.Eğer cildiniz çok esmerse çok parlak olmayan,canlı tonlarda pembe allıkları tercih edebilirsiniz.

Allık Uygularken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bildiğiniz gibi allıklar;toz,likit,kalem,krem,köpük ve jel formda bulunabilirler.Seçtiğiniz alllık hangi formda olursa olsun her zaman başlangıç olarak ürünü fırçanıza veya süngerinize az miktarda almanız gerekir.Çok fazla kullandığınız allık,gülümsemeniz bitince yüzü daha aşağıda göstericektir.Oysa allık sürmekteki amaç yüzü daha gergin ve yukarıda göstermektir.

Unutmadan;eğer allığınızı fırça ile uygulamayı tercih ediyorsanız,saç çizgisinden burun izasına doğru önce tampon hareketlerle ürünü uygulayıp sonra dağıtırsanız hem daha hoş bir görünüme hem dedaha boyutlu bir yüze sahip olursunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir