KARL’DAN MESAJ VAR

Lagerfeld Cruise 2017 defilesini mesaj vererek tamamladı.

Amerika ve Küba arasındaki politik ilişkilerin yeniden başlamasıyla dünya, Küba kültürünü hızla değerlendirmeye karar vermiş gibi. Orada düzenlenen Rolling Stones konserinden sonra şimdi de Chanel’in Cruise 2017 koleksiyonu bir ilke imza atarak, Havana’da gerçekleştirildi. Küba kültüründen esinlenen koleksiyonu izlemek için moda dünyasının önemli isimleri de Havana’ya akın etti, tabii.

Bu defilenin finalinde Karl Lagerfeld’in selam verdiği andan bir kareye rastladınız mı bilemiyoruz, ama o sıralarda Karl bizlere bir mesaj vermeye çalışıyor gibi. Çünkü dikkatli gözlerin anında fark ettiği üzere, Lagerfeld’in üzerindeki parlak ceket Hedi Slimane’ın tasarımı bir Saint Laurent’di. Ve kendi defilesinin sonunda başka bir tasarımcıdan giyinerek selam veren Lagerfeld, böylece bir ilke imza atmış oldu. Bunun nedeni düşünüldüğünde de modanın önde gelen isimleri tek bir noktada birleşti: Saint Laurent’den ayrıldığında Chanel’e gideceği söylenen Slimane’a Karl da onay verdi ve onun Chanel’e geleceği günler çok yakın. Hatta öyle ki, Slimane şu sıralar ilham için markanın arşivlerinin altını üstüne getirmekle meşgul.

Hem Karl, hem de Hedi bir Chanel’de ne yapacak derseniz, bunun da açıklaması var: Söylenenlere göre Slimane, Chanel için tek başına bir erkek giyim bölümü hazırlayacak. Karl Lagerfeld ayrıldığı gün, kadın giyimi de o devralacak. Şimdiye kadar Hedi Slimane’la ilgili çıkan dedikoduların kısa süre gerçekleştiğini gördük hep. Bakalım bu da öyle mi olacak?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir