Çalışma Hayatında Kilo Almayı Nasıl Önlersiniz?

Özellikle oturarak çalışıyorsanız ve bünyenizde kilo almaya müsaitse kilo almak sizin için kaçınılmaz demektir.Her ne kadar yeme içmenize dikkat ediyor olsanızda stres ve düzensizliklere bağlı kilo alma problemide yaşayabilirsiniz.Peki çalışma hayatınızda kilo almamak için neler yapabilirsiniz?

1.Öğünlere Önem Verin

Bazen işin yoğunluğundan veya işinizin ortamından ötürü kahvaltı yapamayabilir veya vakit bulamayabilirsiniz.Öğün atlamanız vücudunuzun düzenini bozacakdır.Aynı zamanda atladığınız öğünü atıştırmalıklarla geçirmek kilo almaya davetiye çıkarıcaktır.

2.Hareket Etmeniz Gerekli

Bütün gün masa başında oturmak ve hareketsiz kalmak hem fazla kilolara davetiye çıkarıcak hemde obezite olmanıza neden olacaktır.Bu gibi sizi hem fiziksel hemde psikolojik yönden olumsuz etkileyecek sonuçlara sebep vermemek için düzenli spor yapmalısınız.Eğer spor için yeterli vaktiniz yoksa bile evinizin etrafında yapacağınız 3-4 turluk yürüyüşşlerin vücut sağlığı açısından çok büyük faydasını göreceksiniz.

3.Ortamlarınızı İyi Seçin

Arkadaş ortamlarınızı iyi seçin.En çok diyet bozulan yada kaçamak yapılan zamanlar haftasonları olduğuna göre haftasonları arkadaş ortamlarınızı iyi seçmeniz gerekir.Sürekli mangal yapan farklı farklı mekan denemeleri yapan bir çevreyle değilde daha çok spor yapan bir grupla takılmanız sağlığınız açısından sizin yararınıza olacaktır.tabi arada sırad kaçamak yapmayıda unutmayın.

4.İş Arkadaşlarınızı İkna Edin

Fazla kilolardan şikayetçi bir iş ortamında  sağlıklı kilo vermeniz daha kolay olacaktır.Eğer iş arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız sağlıklı beslenme organizasyonları psikolojik açıdan da kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

5.Canınız Sıkıldıkça Yemek Yemeyin

Çalışma hayatının yoğunluğu ve stresi bazen sizleri yeme itiyacına itebilir.Bu gibi durumların önüne geçmek için her zaman yanınızda hem doyurucu hemde form koruyucu etkisi bulunan az kalorili tahıllı gıdalar veya kuruyemişler bulundurarak abr cubur tüketimininönüne geçebilir ve kilo almayı önlebilirsiniz.

6.Sıradanlıktan Kurtulun

Her sabah bir standart menünüz olabilir.Bu durumdan kurtulmak için kalori açısından yapma imkanı bulabilirsiniz.Örneğin her sabah sütlü bir kahve içen biriyseniz bir başka sabah yoğurt yiyerek kendiniz için yenilikler yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir