Sinem Kobal’ın İlk Tasarım Deneyimi

Sinem Kobal, güzellik elçisi olduğu Garnier için markanın BB kreminden ilham alan üç parçadan oluşan bir çanta koleksiyonu hazırladı. Kusursuzluk, aşk ve güzellik temalarından doğan çantalar, bu ay satışa çıkıyor.

Tasarım sürecini ”Her 3 konsept için de farklı hikayelerden yola çıktım. “Aşk” konseptindeki çantamı tasarlarken bana aşkı çağrıştıran obje ve renkleri kullanarak, kırmızı tonlarına ağırlık vermeyi tercih ettim. “Güzellik” konseptindeki çantam için ise denizden ilham aldım. Ben hayatım boyunca İstanbul’da yaşadım ve deniz benim için güzelliğin en özel yansıması. Bana güzelliği en çok çağrıştıran renk mavi olduğu için “Güzellik” konseptli çantamda mavi tonlarındaki renkleri kullandım. “Kusursuzluk” için ise iyi hissetmekten yola çıktım. Herkesin kendini iyi hissetmek için bir nedeni vardır. Ben bu kusursuzluğa her an ulaşmak için Garnier BB Krem’imi yanımdan ayırmıyorum, çünkü her an kendimi iyi hissetmeye ihtiyaç duyabiliyorum. Tam da bu nedenle ‘kusursuzluk’ konseptini oluştururken yaptığım tasarımda Garnier’nin renklerini ve doğayı çağrıştıran objeleri ve renkleri tercih ettim” sözleriyle özetleyen Kobal için bu proje, güzel oyuncunun ilk tasarım deneyimi olmasıyla da farklı bir yere sahip.

garnier_canta_beauty

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir