Kışın Tatil Yapılacak 10 Yer

Her ne kadar yaz ayları deniz,kum ve güneş üçlemesini bize hatırlatsa ve daha cazip gelse de kış seyahatlerinin tadı her zaman başkadır.Kışın tatil yapmak da tıpkı yazın olduğu gibi bizlere son derece eğlenceli ve keyifli anlar yaşatabilir.Lapa lapa yağan karın altında kayak yapabilir yada kar topu oynayabilirsiniz.Hali hazır da kış ayları da geliyorken kışın keyifli bir tatil için tercih edebileceğiniz mekanlara göz atmaya ne dersiniz?

İşte kışın tatil yapabilmeniz için seçenekleriniz arasında bulunması gereken 10 tatil noktası

1. KARTALKAYA, BOLU

Kartalkaya-Bolu

Bolu’nun güneydoğusunda yer alan ve önemli bir yere sahip olan kayak merkezi Kartalkaya’da aynı zamanda snowboard da yapabilme olanağınız bulunmaktadır.

2. MORITZ, İSVİÇRE

moritz-isvicre

Bu olağanüstü bölgeye yılbaşı zamanı gitmeyi planlıyorsanız, sizleri harika bir ışık gösterisi bekleyecektir. Noel zamanı masalsı bir havaya bürünen ünlü kayak ve eğlence merkezi St. Moritz muhteşem bir orman manzarasına sahiptir.

3. ULUDAĞ, BURSA

uludag-kayak-merkezi

Türkiye’nin en gözde ve en eski kayak merkezlerinden biri olan Uludağ, her bütçeye uygun tesisleri ve Bursa iline olan yakınlığı sebebiyle en çok tercih edilen kış tatili seçeneklerinden biridir.

4. LES DEUX ALPES, FRANSA

Les-Deux-Alpes-Fransa

3600 metre yükseklikten kayak yapmanın zevkine varmak istiyorsanız, o zaman tercihiniz kesinlikle Fransa’nın en göz alıcı kayak merkezlerinden biri olan Les Deux Alpes olmalıdır.

5. PALANDÖKEN, ERZURUM

palandoken-erzurum

Ülkedeki en yüksek zirveye sahip olan kayak merkezi, Erzurum il sınırları içinde yer almaktadır. Özellikle zorlu kış şartları ile bilinen bölge, 6000 kişiyi ağırlayabilen bir tesise sahip olması ile de dikkat çekmektedir.

6. COURMAYEUR (AOSTA), İTALYA

courmayeur

İtalya’nın dünyaca ünlü bir kayak ve kış tatili merkezidir. Bölge kayak merkezi olmasının yanı sıra temiz su kaynakları ile de ünlüdür.İtalya’da ki bu ünlü kayak ve kış merkezinde eşsiz dünya mutfağı ve İtalyan mutfağının birbirinden güzel yemeklerinin sergilendiği kafeler ve restorantlar sizlere eşlik edecek.

7. KARTEPE

Kartepe-Kayak-Merkezi

İstanbul’a sadece 115 km uzaklıkta olan bu kış tatili bölgesi aynı zamanda Sapanca Gölü’ne olan yakınlığı ile de dikkat çekmektedir. Araba ile 20 dakikada zirveye çıkabileceğiniz Kartepe’de konaklayabileceğiniz gibi günübirlik de ziyarette bulunabilirsiniz.

8. ZERMATT (VALAIS), İSVİÇRE

zermat-isvicre

3899 metre yüksekliği ile Avrupa’nın en güzel manzaralı kayak merkezlerinden biri olma özelliği taşıyan bölge, kış turizmi için de vazgeçilmez noktalardan biridir.Kentin içinde araç kullanımın yasak olması ise kentin son derece nezih ve sakin bir atmosfere sebep olmasına neden olmaktadır.

9. ERCİYES, KAYSERİ

 

erciyes

Oldukça kaliteli hizmet veren bir kayak merkezine sahip olan Erciyes, kış turizmini elinde tutan belli başlı bölgeler arasındadır. Özellikle kış aylarında da bakımı ve temizliği ihmal edilmeyen bir asfalt yol sayesinde, merkeze kolaylıkla ve güven içinde ulaşabilmek mümkündür.

10. LES ARCS, FRANSA

les-arcs-fransa

Bu ünlü kayak merkezi 3 ayrı bölgeden meydana gelmektedir. Bölgeler bulundukları yüksekliğe göre sınıflandırılmıştır. Les Arcs 1600, 1800 ve 2000 metre yükseklikleriyle dikkat çeken bir tatil merkezidir.  Lyon şehrine 2, 5 saat uzaklıkta olması bölgenin sadece kış aylarında değil ilkbahar ve yaz aylarında da dolu olmasına sebep olur. Alışveriş olanağı da bulabileceğiniz Les Arcs kış sezonunda pahalı olsa da muhteşem yürüyüş alanları ve kaliteli tesisleriyle tercih edilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir