Kesinlikle izlenmesi Gereken 10 Romantik Komedi

CHASING AMY

Chasing Amy kendi ismini günlük hayata bir deyim olarak taşımayı başarmış bir Kevin Smith klasiği. Muhtemelen bu filmdeki aşk hikayesi, gerçek hayatta olsa en çılgın ama bir film nezdinde en sıradan aşk hikayesi olmaya adaydır.

Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence

SILVER LINNINGS PLAYBOOK

Pat ve Tiffany‘nin birbirleriyle kurdukları bağ çok sağlam olabilir ama “aşk” denince kafanızda canlanan konseptten kesinlikle çok uzaktalar. Vesselam alternatif aşkları topladığımız bu listede, sanıyoruz ki en Hollywood tarzı olanlarından biri bu, keza mutlu sonla bitiyor.

annie hall plane-filmloverss

ANNIE HALL

Annie Hall, Chasing Amy ile hemen hemen aynı temaya sahip. Sadece öküz bir geek’in yerine öküz bir entel koyuyorsunuz erkek karakter olarak. Annie Hall, en büyük aşkların hep en çok mahvettiklerimiz olduğunu hatırlatıyor bizlere.

clueless cast-filmloverss

CLUELESS

Birini aradığımızı bile fark etmeyiz, çünkü o hep burnumuzun dibindedir. İnsan farkında olmadan birine yıllarca aşık olabilir mi? Evet, aslında çocukluk arkadaşıyla hayatını birleştirme kararı alan çoğu insanın yaptığı tam olarak da budur. Gerçi Clueless‘ta durum bir nebze daha karışık ama en azından ana temayı anladınız.

kissing jessica stein-filmloverss

KISSING JESSICA STEIN

Eğer Chasing Amy ve Annie Hall filmlerini seviyorsanız, Kissing Jessica Stein‘ı da seveceksiniz. Buradaki aşk hikayesi aslında bir aşk hikayesi değil, kadınlardan hoşlanmadığı halde yıllardır aradığı insanın bir kadın olduğunu fark edip dünyası şaşan bir ana karakterin hikayesi.

500-days-of-summer-filmloverss

500 DAYS OF SUMMER

Peki ya hayatınız boyunca istediğinizi düşündüğünüz  insanla birlikte olup, onu kaybedip, onu tekrar kazanmaya çalışırken onun dışında biriyle olmanız gerektiği sonucuna ulaşırsanız? 500 Days of Summer filme başlarken de uyarıldığımız üzere kızla oğlanın tanışma hikayesini anlatıyor, bir aşk hikayesini değil.

the-other-woman-filmloverss

THE OTHER WOMAN

Birlikte olduğunuz adamdan gerçekten hoşlanmaya başladığınızı fark ettiğiniz sırada, kendisine bir sürpriz yapmak için başka bir şehirdeki evine giderseniz ve aslında evli olduğunu öğrenirseniz, yapacağınız son şey ne olurdu? The Other Woman çerez bir film olsa da birkaç kadının tek bir adam için birbiriyle didişmesi yerine müttefik olmasının adaleti en iyi yerine getiren şey olduğunu başarılı bir dille anlatıyor.

zack and miri-filmloverss

ZACK AND MIRI MAKE A PORNO

Ev arkadaşınız aynı zamanda en yakın arkadaşınız diyelim ki. Evin içi bu bakımdan huzur dolu olsa da, hem o hem de siz maddi sıkıntılarla boğuşmaya başlayınca işler değişiyor. Evin masraflarını ödemek zorlaşıyor.Zack ve Miri’nin macerası izlerken vıcık vıcık olmamış bir aşk hikayesine tanıklık etmemize olanak sunuyor.

just friends-filmloverss

JUST FRIENDS

Lise zamanında ezik olan oğlanın liseden sonra aniden havalı bir tipe dönüşmesi, sadece amerikan klişesi değil, bildiğiniz hayat klişesi. Just Friends tüm bu klişeleri topluyor, başka klişelerle harmanlıyor ve inanılmaz eğlenceli bir filme dönüştürüyor. Bunda Ryan Reynolds‘ın katkısı da büyük tabii.

a-la-folie-pas-du-tout-filmloverss

Eğer Audrey Tautou herkes gibi sizin de hayatınıza Amélie ile girdiyse, kendisinin cici imajını yıkacak harika bir aşk hikayesi var elimizde. Aslında sıradan bir romantik komedi yerine içinde bolca mizah barındıran bir komedi filmi var karşımızda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir